Hakkımızda

Büyük hayaller için yüksek hedefler...

Türkiye’nin sanayi devi Kale Grubu’nun bir iştiraki olarak,
2013 yılında araştırma ve geliştirme faaliyetleri amacıyla kurulduk.

Ülkemizde gelişmeye devam eden savunma sanayi sektörüne ilk yatırım yapan şirketlerinden birisi olan Kale Grubu’nun bilgi ve birikimiyle çalışmalarımıza başladık, füzeler ve insansız platformlar için Turbojet Motor üretimine odaklandık.

Üstün mühendislik kabiliyetimiz ve dünya standartlarındaki teknolojimiz ile sarf edilebilir ve kısa ömürlü itki sistemleri ihtiyacı milli imkanlarla karşılamayı amaçlarken, geliştirdiğimiz Türbinli Motorları ülkemizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz.

İlkleri başarma misyonumuzla yerli ve milli imkanları ülkemizin menfaati için kullanarak  Türkiye’nin ilk Turbojet Motoru KTJ-3200’ü geliştirdik.

Uzman ekibimizle İstanbul Teknopark ve Tuzla Geliştirme - Test Merkezi yerleşkelerinde faaliyetlerimizi sürdürüyor, savunma sanayimizin gücüyle ülkemizi ileriye taşıyoruz.

Dünyada sayılı ülkenin sahip olduğu kabiliyetlerimizle; Turbomakinalar, ateşleyiciler, güç üreteçleri, kontrol ve yakıt sistemlerini özgün olarak  tasarlıyor, geliştiriyor, üretiyor, test ediyor ve kalifiye ediyoruz.